Jsme komunitní škola

Naše organizace je svým komunitním charakterem a aktivní spoluprací s rodiči místem setkávání, organizuje společné akce a akce pro celou obec (zahradní slavnost, třídní akce, kurzy, účast rodičů ve výuce, Halloweenská stezka, Mikuláš a další). S pořádání těchto akcí má náš tým bohaté zkušenosti, aktivity pro děti spojené se svátky a tradicemi dokážeme proměnit v komunitní aktivity, do kterých se zapojují zaměstnanci, rodiče, děti i sousedé z obce. Citadela o.p.s. tak tvoří v oblasti důležitý tmelící prvek, který je zároveň nositelem kultury a zábavy. Prioritní je velmi otevřená komunikace a spolupráce mezi školou a rodinou. Snažíme se vytvářet příjemnou rodinnou atmosféru, chceme, aby se děti do školy těšily. 

Podpora mimoškolních aktivit pro naše děti i veřejnost

Pro všechny děti organizujeme široké spektrum odpoledních kroužků. Rodičům i dětem nabízíme ukázkové lekce. Všechny pohybové aktivity zaštiťuje Kačka Šístková a na webu www.pohybprovsechny.cz se můžete na jednotlivé lekce nebo celé kurzy přihlásit!

Dále vypisujeme celou řadu dalších kroužků, na které je možné přihlásit se přímo prostřednictvím naší školy.


SAMOOBSLUŽNÁ KAVÁRNA A OBCHŮDEK

Obchod je přímo propojen s naší kuchyní. Můžete zde nakoupit suroviny, které používáme pro přípravu jídel a zároveň samotné výrobky z nich. Dále pak nabízíme produkty lokálních výrobců potravin.

Základem dopoledních svačinek je pečivo, které pečeme čerstvé každé ráno.

PEČIVO

Pro výrobu pečiva používáme mouku ze Mlýna Bohutín u Příbrami, který má tradici 110 let. Primárně mlýn používá zrno z blízkého okolí, které mele pomalou metodou zaručující nepřehřívání suroviny. Proces mletí trvá 12 dní oproti průmyslovému zpracování, které probíhá během jedné pracovní směny.

Pravidelně budeme podle vašeho zájmu péct chleba a drobné pečivo. Zároveň si můžete v ledničce na baru zakoupit na svačinu obložené pečivo s drůbeží šunkou, kterou také vyrábíme v naší kuchyni a používáme ji i při přípravě svačinek.

ŠUNKA

Drůbeží maso od pana Zelenky z Moravy používáme pro přípravu obědů a svačin. Také z něj připravujeme šunku z prsní svaloviny kuřat nebo krůt. Složení šunky je pouze prsní svalovina, kuchyňská sůl, med a pitná voda. Šunku solíme kuchyňskou solí na 1,3 % oproti průmyslu, který solí na 2 – 2,2 % a k solení pro vybarvení používá dusitanovou solící směs.

RYCHLOVKA

Krémová omáčka pro rychlé a jednoduché vaření vyrobená ze zeleniny a luštěnin se vyrábí v naší kuchyni. Produkt je výtvorem našeho kuchaře a jedné z maminek žáka naší školy. Má pomoci rodičům ušetřit čas od vaření a vytvořit tak prostor rodičům, věnovat se dětem nebo sobě. Koncepce produktu je zaměřená na lehké trávení, proto je vyrobena bez lepku, laktózy, přidaného cukru a pouze s 1 % soli. Hodí se do těstovin, rýže, ale i k masu. K produktu je připraveno na 80 receptů.

MED

Med sháníme u medařů v regionu. Je tedy možné, že se budou dodavatelé obměňovat.

SIRUPY A MARMELÁDY

V nabídce budeme mít také sirupy a marmelády, které tvoří Martina Koníčková pod značkou Sirupy od sejkorky. Jak sama říká, vše tvoří s největší pečlivostí a srdíčkem. Sirupy od Sejkorky získaly ocenění Regionální potravina.

HOTOVÁ JÍDLA

Každý den, bude v naší komunitní kavárně možné si zakoupit jídla z naší denní nabídky a odnést si je domů. Odpadne vám tak starost o to, co doma večer vařit.

Postupem času budeme sortiment v obchůdku doplňovat o výrobky naší kuchyně, které vám usnadní vaření doma a budeme doplňovat produkty lokálních producentů.

POKUD ZNÁTE NĚKOHO, KDO SE ZABÝVÁ VÝROBOU POTRAVIN A CÍTÍTE, ŽE BY SE HODIL DO KONCEPTU NAŠEHO OBCHŮDKU, OBRAŤTE SE NA MARTINA V KUCHYNI.