ŠKOLNÍ JÍDELNA

Citadela není školka, škola, družina a jídelna… je to totiž všechno dohromady jeden velký a propojený celek.

APLIKACE PRO JÍDELNU

Objednávání stravy funguje prostřednictvím aplikace Strava.cz, která je dostupná pro Apple i Android. Přístupy do aplikace byly všem strávníkům rozeslány, pokud byste řešili jakékoliv problémy s přihlašováním, neváhejte se na nás obrátit, nejlépe emailem na: mirvaldova.kiki@gmail.com. Děkujeme!

JAK NÁM CHUTNÁ?

Středobodem našeho bytí je školní kuchyně. Díky úžasnému Martinovi, který se chopil šéfkuchaření, a superskvělé Lucce, můžeme říct, že jako u nás se děti nenajedí ani v kdejaké restauraci.

Svačinky

Není nic lepšího, než domácí pečivo. Mouku máme ze mlýna Bohutín, mlýn má za sebou 110 let tradice, pracuje s pomalým mletí zrna (12 dní proces mletí/průmysl mele 8hod.) a zrno je z okolí Příbrami. Při pečení nepoužíváme stabilizátory ani žádnou jinou chemii, chléb je pečen jen z mouky, soli, oleje a kvasnic. 

A co na chlebík, šnečky nebo kaiserky? Například domácí pomazánky nebo naši vlastní šunku. Šunku děláme z krůtího masa od pana Zelenky. Používáme prsní svalovinu a dál už jen kuchyňskou sůl (1.3%, průmysl používá dusitanovou sílící směs kvůli barvě v množství 2-2,2%). Dál už jen přidáme med a trochu vody. Med máme ze mlýna Bohutín, květový. Vaříme ve svém šunkovaru.

Obědy

Je pro nás důležité, aby se děti po našich obědech cítily dobře. Pokrmy připravujeme tak, aby si uchovaly důležité vitamíny, skvěle chutnaly a hlavně byly pestré a z čerstvých a kvalitních surovin. Nepoužíváme žádné konzervanty ani chemické přísady. Využíváme to nejlepší, co sezóna nabízí.

Na výběru dodavatelů, chuti a zpracování si dáváme skutečně záležet. Provázání školy a školní jídelny je pro nás obrovsky důležité a věříme, že dobře najedené děti budou ve škole šikovnější a šťastnější.